Пряникова хатка

Інгредієнти:

мука 2,5 скл
яйце 1 шт
мед 4 ст.л.
цукор 3/4 скл
масло 1 ст.л.
порошок до печива 1 ч.л.
вода 6 ст.л.
кефір 4 ст.л.
какао 1 ст.л.
кориця 1 ч.л.
імбир сушений 1 ч.л.
Білкова глазур
білок 2 шт
цукрова пудра 2 скл
харчові барвники 1 шт

Пряникова хатка. Майстер-клас з покроковими фото

Все більше і більше, в нас на Україні, набувають популярності новорічні пряники та пряникові хатинки. І це чудово! Вони дуже смачні та гарні. А найбільше пряникові хатки подобаються дітям, які просто в захваті від цієї солодкої Новорічної казки! Ось і я, нарешті, зробила хатку з пряників. Минулого року я вже спекла всі частини для неї, але зліпити все разом так і не встигла. Деталі від хатинки мої діти зїли))) Цього року все вдалося. Моя мрія зробити пряникову хатку своїми руками – здійснилася! Скажу чесно, часу на це витратила досить багато. Але для мене це була дуже приємна та цікава  робота. Робила все з неймовірним Новорічним настроєм та натхненням. Ось рецепт та покрокові фото як зробити пряникову хатку.

Тісто для пряникової хатинки, розміром 15*15 см, висотю 22см та основою, діаметром 30 см.

Окремо змішати сухі та рідкі інгредієнти. З’єднати. Замісити еластичне тісто. Розкачати досить тонко – 4 мм. Для хатинки тісто потрібно тонко розкачувати, щоб деталі, в результаті, були легкими. Так їх значно легше буде кріпити. Вирізати форми зі схеми та випікати при температурі 200 град 5-7 хв. Тоненькі деталі не треба довго пекти, щоб не пересушити. Бо тоді хатинка буде дуже твердою.

Не скажу, що це найкращий рецепт пряників. Але добре підходить для хатинки, бо тісто швидко замісити. Також швидко пекти, виходить досить сухе, але не тверде. Це добре підходить для пряникової хатки. Вона має стійкий аромат прянощів, добре зберігається, та добре тримається.

Схема для пряникової хатинки

Щодо схеми, то у мене вона не ідеальна. Робила сама – найпростішу і ,можливо, не зовсім правильну. Дах трохи не “сходився”. Це повязане також тим, що тісто було не однакової товщини. Але це все не страшно. Можна вирівняти деталі, обрізавши ножем, коли пряники ще гарячі і м’якенькі. Чого я не зробила. От потім “латала дірки” білковою глазур’ю))).

Я накреслила на кртоні 3 фігури – квадрат 15*15 см (стіни), прямокутник 15*10 см (дах), трикутник 10*10*20 см (дах). Вирізала шаблон. Приклала до розкачаного тіста та вирізала 4 квадрати, 2 прямокутники, 2 трикутники. Тоді зробила отвори для вікон, дверей. Далі основа для хатинки. Вирізала “від руки” – круг, приблизно діаметром 30 см, щоб хатинка туди помістилась. З решти тіста зробила фігурки людей, машин, собаку, двері, ялинки. Всі ці дрібнички можна не робити, чи зробити будь-які інші на свій розсуд. У мене були дитячі формочки для пластиліну. От я ними і скористалась)))

Білкова глазур для пряників.

Тут класичний рецепт : 1 білок + 1скл цукру-пудри. Розмішати виделкою. Збити міксером до білого кольору. Маса має стати густішою.

Я розділила глазур на дві частини. До однієї додала харчовий барвник синього кольору. За допомогою пензлика нанесла глазур на деталі хатинки. Бачила в інтернеті, що хатинку спочатку з’єднують, а потім розписують. Та вирішила зробити навпаки. Не уявляла, як я зможу розфарбовувати хатку у вертикальному положенні. Для мене, зробити це в горизонтальному, значно легше.  Потім взяла 2 невеликих целофанових кульки, набрала в них глазур різних кольорів. Замотала резинкою. Проколола  голкою у кутику невеличку дірку. І зробила тонші візерунки та крапочки. Потім, поки глазур ще не засохла, прикріпила їстівні намистинки. Залишила деталі до повного висихання глазурі. Глазур, яка залишилася, прикрила харчовою плівкою, щоб не засихала. Вона ще буде потрібна.

Візерунки дуже добре застигли. Так, що я могла спокійно брати деталі руками. Тепер залишилось все з’єднати. Це зробити найважче. Спочатку беремо всі “стіни” та  наносимо на ребра кожної, по всьому периметру, глазур.(Дивіться фото). Занадто багато глалазурі не потрібно, бо чим більший шар – тим довше сохне. Кріпимо стіни на основу, притискаючи одна до одної. Зафіксували. Залишаємо до повного застигання. Якщо потрібно, додатково по “швах” накладаємо шар глазурі.

Коли ця конструкція висохла, таким самим способом кріпимо дах. Залишаємо, щоб висохло. Змащуємо основу білками, кріпимо решту фігурок – ялинки та ін.

Пяникова хатинка готова. На Різдво, в європейських країнах, в середину хатинки ставлять запалену свічку. Виглядає казково! Хоча роботи з хатинкою багато, але вона цього варта! Я обовязково зроблю цю хатинку ще!

Веселого Нового Року Вам та Щасливого Різдва!

0/5 (0 Reviews)